Když se staví dům, začíná se od podlahy. To je docela logický postup, nejprve musíte mít vyhotovenu základovou desku, a na ní pak teprve sázíte stavební materiál obvodového zdiva a následně přichází na řadu stropy, příčky, schodiště, krovy a střecha. Jestliže dům pouze rekonstruujete, mělo by se naopak postupovat v opačném sledu – jestliže stojí dům na pevných základech a statik povolí jeho rekonstrukci a nenavrhne demolici, musí se vyměnit střešní krytina, případně krovy a latě, a dále se pak zajišťují stropy, schodiště, až nakonec přijde řada na podlahovou krytinu.
Rekonstrukce podlah dnes na řadě míst doplňuje i podlahové vytápění, je to výhodné řešení všude, kde se úsporně topí dřevem v krbu či krbových kamnech s tepelným výměníkem, přičemž teplo od podlahy je úplně jiné – komfortnější a příjemnější zejména na bosá chodidla. Abychom mohli přistoupit k rekonstrukci podlahy, však bude nutné vystěhovat veškeré vnitřní vybavení zcela mimo obytný prostor. A zde se díky tomu setkáváme s obtížemi praktického i technického rázu. Kam to vše dát, když není kam, respektive v garáži není místo a kůlna je plná palivového dřeva? Napadá vás něco? Snad pomohou sousedé a kamarádi nebo stěhováci s úložným prostorem?
Nespoléhejte na stěhováky, kteří jsou od vás kilometry vzdálení, a pronajměte si raději plechový skladový kontejner. Prohlédnete si ceník pronájmu kontejnerů a projevíte-li zájem, přistaví vám jej na zahradu přímo k domu a budete mít tím pádem všechny věci v dosahu, operativně dostupné, a nebude nutné nikam daleko dojíždět.
Kontejner zabezpečí uložené předměty před povětrnostními vlivy a nemusíte mít obavy, že by dovnitř zatékalo, ostatně sami se můžete přesvědčit o tom, že se tímto způsobem bezpečně přepravuje zboží na palubě zaoceánských lodí, kde jsou přepravní boxy v kontaktu s mořskou vodou a s dešťovými srážkami či prudkým větrem.