Výkon polovodičových čipů neustále vzrůstá a tak je uvedení tabulkových hodnot přepočtu náhrady za klasickou žárovku skutečně orientační. Údaje nejsou statické, a i když relativně pomalu, tak přece jen tvoří větší rozestupy mezi žárovkou s wolframovým vláknem a moderními LED žárovkami. Podstatné je, že tyto zdroje světla znamenají výraznou úsporu v rodinném rozpočtu.
Které LED žárovky instalovat jako náhradu klasických žárovek
Lampičkové svítidlo 25 W – malé lampičky na nočních stolcích, u psacích stolů, ve svítidlech pro intimní atmosféru v obývacím pokoji a na dalších místech, kde postačí jen velmi málo světla, se dříve osazovaly žárovkami 25 W. Těm dnes přibližně odpovídá, při intenzitě světla 300 lumen, LED žárovka o příkonu 4 W.
Osvětlení přístupových cest, komor, spíží a toalet 40 W – typická svítidla na chodbách a schodištích, či na WC, byla dříve doplňována druhou nejslabší žárovkou 40 W. Odpovídala světelnému toku 450 lumen a dnes ji spolehlivě zastoupí polovodičový zdroj 7 W.
Stropní centrální svítidla 60 W – do všech stropních svítidel středně velkých místností se dříve šroubovaly „šedesátky“, při větších rozměrech i pětasedmdesátky. Šedesátka je dnes nahraditelná LED zdrojem 9W, případně 11 W. Jedna taková „ledka“ dokáže pokrýt dostatek světla v pokoji o rozměrech 4 x 3 metry, a to už je úspora elektrické energie poměrně značná.
Obývací pokoje a velké haly 100 W – sto wattový zdroj býval nejčastěji v obýváku nebo ve velkých vstupních prostorách rodinných domů. Nyní jej zastoupí 15 W „ledka“. Pro zajímavost – kompaktní (úsporná) zářivka má v tomto případě (1250 lumen) příkon vyšší – až 25 W.
Montážní lampy a velké obytné prostory 150 W– silné zdroje o světelném toku větším než 1600 lumen, které dokázaly pokrýt umělým světlem obytné i užitkové prostory o rozměrech větších než 30 čtverečních metrů, se nyní osazují LED žárovkou E27 20 W Lightpark.