Navštívili jste někdy Národní muzeum v Praze? Například expozici mořských živočichů nebo minerálů? Z těch barev, tvarů a úžasných přírodních krás přechází zrak, někteří návštěvníci jsou zde vysloveně dojati tím, jak je příroda rozmanitá a úžasná. Právě prostředí přírodovědných muzeí může významně přispět k pochopení smyslu života a k uvědomění si, že jsme na této planetě na jedné lodi, a že jakékoli ničení, války a krveprolití v podstatě nemají žádný význam a pouze plodí destrukci.
Lidé by zasluhovali namísto honby za majetkem a penězi více sebereflexe a poznání, k čemuž právě muzea mohou přispět. Bylo by docela přínosné, kdyby se vztah k těmto tradičním hodnotám více pěstoval už mezi dětmi ve školách, a podporoval se i z firemních fondů v podobě příspěvků a zdarma vstupenek do těchto prostor, stačí jen chtít a svou vůli projevit ve větším měřítku i na veřejnosti.
Jak přitáhnout větší pozornost návštěvníků muzeí a galerií
Muzea nám mají co nabídnout, v naší zemi jsou jich desítky, možná stovky, ale jednak o jejich existenci mnoho lidí ani neví, a pak jsou jejich webové stránky natolik primitivní, že nemají co nabídnout. Podporu nehledejme ani v médiích, kdypak jste zhlédli v televizi reklamu na nějaké muzeum, možná, že ve svém životě snad ani jednou, zatímco těch na prací prostředky nebo pivo určitě spoustu.
K lepší propagaci muzejních expozic mohou napomáhat i 3D virtuální prohlídky muzea. Je to výrazně lepší způsob, než fotografie, navíc na snímcích se vám obvykle nepodaří zachytit tamní atmosféru, ale pouze některé části prostor, což nemusí být zrovna výmluvné. Trojrozměrné prohlídky muzea lze pak mít k dispozici na webovém portálu a tam je velká šance přilákat klientelu z řad dětí i dospělých. Do muzea samozřejmě nemusí docházet jen školou povinné děti s jejich kantory, ale můžete si udělat čas s rodinou i vy a vypravit se do muzea za deštivého sobotního dopoledne.